Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie 

5. Niedziela Wielkanocy

7 maja 2023 r.

 

  • „Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (28 maja) obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. (św. Atanazy)
   • W tym czasie zamiast modlitwy Anioł Pański odmawia się modlitwę Królowo nieba.
  • Dzisiaj, w I-szą niedzielę miesiąca:
   • Msza św. Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca - godz. 8.00 i spotkanie w Domu parafialnym.
   • Adoracja Najśw. Sakramentu po sumie do g. 17.00. Wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00
  • 13 maja, w sobotę, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy. W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10, przy Starym Rynku w Warszawie, odbędzie się odpust: procesja różańcowa ulicami Starego Miasta o g. 18.50 i Msza św. o g. 20.00
   • Z naszej parafii już po raz drugi chcemy wyruszyć w naszej parafialnej pielgrzymce do Patronki stolicy. Kto chciałby uczestniczyć, zapraszam by dotarł przed Kościół św. Krzyża, Krakowskie Przedmieście 3, na g. 18.00. Tam spotkamy się i przejdziemy do Sanktuarium by następnie dołączyć do procesji i Mszy św. dziękując Pannie Łaskawej za Jej opiekę nad Warszawą i jej mieszkańcami.
  • Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja - 8 maja, poniedziałek, o g. 16.00 w domu parafialnym.
  • Spotkanie grupy Odnowy w Duchu Św. - czwartki, o g. 19.30 w domu parafialnym.
  • I-sza Komunia św. w naszej parafii dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 85 odbędzie się za tydzień w niedzielę, 14 maja, o g. 10.45. 13 maja, w sobotę, dzieci po raz pierwszy otrzymają Sakrament Pokuty i Pojednania.Spotkanie Przyjaciół Koła Radia Maryja - 8 maja, poniedziałek, g. 16.00 w domu parafialnym.

 

***********************************

   • W naszej świątyni, w tygodniu:
    • Nabożeństwo Majowe - g. 18.00.
    • w czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu - od 8.30 do 18.30.

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina: 

poniedziałek - św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji warszawskiej - uroczystość

sobota - Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki stolicy - uroczystość

 

Intencja papieska na miesiąc MAJ 2023:

Za ruchy i grupy kościelne

Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata. 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.