Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie 

1. Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023 r.

 

   • Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania z dwóch względów: pierwszy - przygotowanie do Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego; drugi - przygotowanie do Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
    • Adwent rozpoczyna także nowy rok duszpasterski w Polsce pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” i zaproszeniem do refleksji i dialogu nad jakością swej przynależności do Kościoła, swojego bycia w Kościele i zaangażowania na rzecz jego rozwoju i realizacji jego misji.
   • Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca:
    • Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca o g. 8.00. Po Mszy św. spotkanie w kapl. Judy Tadeusza.
    • Niedziela Adoracji Najśw. Sakramentu - 13.30 - 17.00. Wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia o g. 15.00.
   • Roraty, Msza św. ku czci Najśw. Maryi Panny - od poniedzialku do soboty o g. 6.30, dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku. Po Roratach będzie śniadanie dla dzieci.
   • W piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - wspólna modlitwa w  Godzinę Łaski o g. 12.00, po modlitwie Msza św.
   • Rekolekcje Adwentowe pod hasłem „Z Maryją w Adwencie” w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą sobotę i odbędą się w dniach - 9/10/11 grudnia br. sobota / niedziela / poniedziałek. Nauki rekolekcyjne będą po Mszach św. w sobotę - 8.00 i 18.30; niedzielę - 11.00 i 17.00; poniedziałek - 8.00 i 18.30. Szczegóły na plakacie.
    • Tak jak co roku podczas tych Rekolekcji odbędzie się zbiórka na paczki świąteczne dla potrzebujących parafian do skarbony przy wyjściu.
   • W najbliższą sobotę, 9 grudnia o g. 14.00 w salce św. Stanisława Kostki odbędą się warsztaty dekorowania pierników. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Dobrze pamiętamy to wydarzenie z ubiegłego roku. Było dużo radości i zabawy. Zapraszamy ponownie.
  • zbiórka na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii i scholę „Promyki  Miłosierdzia” wyniosła 2060,- zł
  • Po Mszach św. dostępne są świąteczne świece Caritas, opłatki i sianko na stół wigilijny.

 

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina:

środa - św. Mikołaja, biskupa - wspomnienie dowolne

czwartek - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła - wspomnienie

piątek - Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Uroczystość

Copyright © 2014. All Rights Reserved.