Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie 

1. Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 r. 

 

 • Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty” (Kal 27).
   • Dzisiaj Rozpoczynamy Msze św. inicjacyjne - wtajemniczenia chrześcijańskiego, tzn. Msze św. dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św., wprowadzające dzieci w poznanie sakramentu Eucharystii. Gromadzimy się na g. 10.45.
 • W przyszłą niedzielę, 25 lutego br. jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Tego dnia odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes - Dzieło pomocy dla misji.
 • W Wielkim Poście w naszym kościele:
    • Droga Krzyżowa, w piątki: dla dzieci - 16.30; parafialna - 17.45 i 20.00
    • Gorzkie Żale, w niedziele o g. 17.45.
    • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii: 10 - 13 marca br.
    • Droga Krzyżowa ulicami parafii - 22 marca br.

 

 • Od dzisiaj jest możliwość płatności kartą w naszym kościele: ofiaromat przy wyjściu z kościoła, a także terminal płatniczy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie, jakiego udzielacie w celu utrzymania naszego kościoła.

 

  • Za rok 2023 można przeznaczyć 1,5 % ze swojego podatku na dobrowolny cel. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie i wsparcie naszej parafii z 1,5% za 2022 r. i prosimy o to również w tym roku. Szczegóły w gablotach i stronie internetowej parafii.

 

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina:

czwartek - Katedry św. Piotra Apostoła - święto

Copyright © 2014. All Rights Reserved.