Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie

2. Niedziela Wielkiego Postu

Ad Gentes - Dla Misji

25 lutego 2024 r.

 

 • Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodu Paschalnego Misterium przez różne stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty” (Kal 27).
   • Dzisiejszy dzień jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami. Odbywa się ogólnopolska zbiórka na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes - Dzieło pomocy dla misji. Ofiary możemy składać do skarbony przy wyjściu pod chórem.
 • W Wielkim Poście w naszym kościele:
    • Droga Krzyżowa, w piątki: dla dzieci - 16.30; parafialna - 17.45 i 20.00
    • Gorzkie Żale, w niedziele o g. 17.45.
    • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii: 10 - 13 marca br.
    • Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego - środy g. 18.15
 • We wtorek i środę, 27 i 28 lutego, w naszym kościele, odbędą się Rekolekcje dla Szkoły Muzycznej i szkół ponadpodstawowych. Prowadzą księża saletyni.
 • W tym tygodniu przypada I-szy piątek, sobota i niedziela miesiąca:
    • W I-szy piątek - Po Mszy św o g. 8.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusa i Akt wynagrodzenia Sercu Jezusa. W tym dniu udajemy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź - od g. 16.30. Msza św. w intencji wynagradzającej Sercu Jezusa o g. 17.00.
    • W I-szą sobotę miesiąca - Msza św. zbiorowa w intencji osób żyjących (intencje można składać w zakrystii) o g. 8.00. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie.
    • W I-szą niedzielę miesiąca (03.03.2024 r.) - Adoracja Najświętszego Sakramentu od 13.30 do 17.00. Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy i Żywego Różańca o g. 8.00. Po Mszy św. spotkanie w kaplicy św. Judy Tadeusza.
 • W przyszłą niedzielę, 3 marca br.:
    • będą dostępne wielkanocne świece Caritas. 
    • Odbędzie się też zbiórka na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii i scholę „Promyki Miłosierdzia”.
 • Ogłaszamy II-gą Edycję Konkursu na Rodzinną Palmę Wielkanocną. Mamy czas do Niedzieli Palmowej. Jury będzie brało pod uwagę wielkość palmy, stopień trudności wykonania oraz jej estetyczny wygląd. Więcej informacji na plakatach. Zapraszamy do udziału.
    • W związku z Konkursem odbędą się Warsztaty robienia kwiatków z krepiny, którymi możemy udekorować nasze palmy wielkanocne. Należy przynieść nożyczki i klej - 9 marca, w sobotę, w g. 15.00 - 17.00 w sali parafialnej św. Rodziny. Zapraszamy!!!

 

  • Za rok 2023 można przeznaczyć 1,5 % ze swojego podatku na dobrowolny cel. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie i wsparcie naszej parafii z 1,5% za 2022 r. i prosimy o to również w tym roku. Szczegóły w gablotach i stronie internetowej parafii.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.