Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze

Ogłoszenia Duszpasterskie 

Wniebowstąpienie Pańskie

12 maja 2024 r.

 

Chrystus Zmartwychwstał!   Prawdziwie Zmartwychwstał!   Alleluja!

 

„Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. (św. Atanazy)

 

  • Dzisiaj:
   • odbywa się kiermasz ciast (od g. 7.45 - do 12.30), z którego ofiary będą przeznaczone na organizację kolejnego już 7. Rodzinnego Pikniku parafialnego. Piknik organizują parafianie dla parafian. Piknik parafialny odbędzie się 9 czerwca br. po sumie o g. 11.00.
   • Dzieci, które wczoraj, 11 maja, przyjęły I-szą Komunię św. uczestniczą w „Białym Tygodniu”. Dzisiaj będą podczas Mszy św. o g. 11.00. W tygodniu o g. 18.00.
  • Nabożeństwo Majowe o g. 18.00. Rozważania oparte są z wydarzeń życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym roku przypada 40. rocznica Jego męczeńskiej śmierci.
  • Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętegow sobotę, 18 maja, rozpocznie się Mszą św. o g. 18.00 i potrwa do g. 22.30. Szczegóły na plakatach.
  • Zbiórka z ostatniej niedzieli kwietnia, na duszpasterstwo dzieci w naszej parafii i scholę „Promyki Miłosierdzia” wyniosła 3080,- zł. Dziękujemy Wam za to wsparcie.
  • Uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej przypada 16 maja, w czwartek.Ojcowie Jezuici zapraszają na uroczystą Mszę św. o g. 18.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61.

———————————————————

 • Kalendarz Liturgiczny w tym tygodniu wspomina:

wtorek - św. Macieja, Apostoła - święto

czwartek - św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i metropolii - uroczystość

Copyright © 2014. All Rights Reserved.