Jezuici
Kościół

Parafia św. Szczepana Pierwszego Męczennika

ul. Św. Szczepana 1
02-568 Warszawa
Polska

Ołtarz
Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży
Previous Next Play Pause
Jezuici Jezuici
Kościół Kościół
Ołtarz Ołtarz
Wnętrze Wnętrze
Światowe Dni Młodzieży Światowe Dni Młodzieży

Ogłoszenia Duszpasterskie

11 Niedziela Zwykła

14 czerwca 2015

 

  • Dzisiaj o godz. 15.00, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, ks. Michał Janocha przyjmie święcenia biskupie. Nowego biskupa pomocniczego i jego pasterską posługę w naszej archidiecezji, powierzamy opiece Maryi i świętych.
  • Dzisiaj, w niedzielę 14 czerwca, po każdej Mszy św., nasz Parafialny Zespół ŚDM, już po raz kolejny przybliży wiernym ideę ŚDM i pobytu zagranicznych gości w parafii. Kazania głosi ks. Tomasz Zaperty – koordynator ŚDM w Archidiecezji Warszawskiej.
  • W dalszym ciągu prosimy chętnych do współpracy w przygotowaniu ŚDM. Zapraszamy do udziału wolontariuszy, w tym lekarzy, pielęgniarki, informatyków, tłumaczy.
  • Na stolikach pod chórem wyłożone są dzisiaj deklaracje zakwaterowania młodych w czasie przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, od 20 do 25 lipca 2016. Wszelkie zgłoszenia i deklaracje można składać w zakrystii, kierować na adres mailowy parafii lub bezpośrednio do O. Proboszcza.
  • W czwartek o godz. 18.30 – Msza św. w intencji Ojczyzny. Zaprasza Parafialny Oddział Akcji katolickiej.
  • Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę na Podlasie. Wyjazd w najbliższą sobotę 20 czerwca o godz. 7.00. Szczegółowe informacje w gablocie.
  • W najbliższą sobotę, 20 czerwca odbędzie się Święto ul. Narbutta. W ramach tego święta, o godz. 14.00 w naszej świątyni, przewidziane jest spotkanie z prof. Gustawem Zemłą, twórcą płaskorzeźb Drogi Krzyżowej w kościele św. Szczepana. Zapraszamy do udziału.
  • W przyszłą niedzielę, dzieci ze scholi wraz z Siostrami katechetkami, zorganizują "Kiermasz Ciast". Dochód z niego przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Karpacza dzieci z naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie i pomoc.
  • Informujemy, że w najbliższych dniach, nasz współbrat zakonny, ks. Rafał Bulowski SJ zakończy swą pracę w Jezuickim Centrum Społecznym, działającym przy naszej parafii. W październiku rozpocznie On studia teologii na Papieskim Wydziale Bobolanum w Warszawie. Serdecznie dziękujemy ks. Rafałowi za jego obecność i ofiarną pracę oraz za pomoc w parafii. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa w przygotowaniu do kapłaństwa.
  • Zachęcamy do nabycia za symboliczną złotówkę i do lektury kolejnego numeru pisma - "Nasza Parafia". Pismo – wyłożone jest pod chórem, obok prasy katolickiej.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.