W zeszłą niedzielę 10 czerwca 2018 r. wielu z nas uczestniczyło w trzeciej już edycji naszego pikniku parafialnego. Tym razem świętowaliśmy wspólnie jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem „100 lat Polsko!”. Dzięki gościnności Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych oraz OSIR Mokotów mogliśmy kolejny raz skorzystać z zacienionego terenu zielonego przy Orliku na ul. Kazimierzowskiej.

    Słuchając wielu głosów osób uczestniczących piknik był bardzo udany i przede wszystkim był dobrze dopasowany do naszych lokalnych potrzeb. Uczestników było trochę mniej niż w poprzednich latach ale duża część została do końca obserwując z autentycznym zainteresowaniem atrakcje prezentowane na scenie i poza nią. Udało nam się zbudować dobrą, gościnną i radosną atmosferę. Piknik był prowadzony przez doświadczoną już Lidię ale i debiutującego Witolda. Para na scenie wspaniale się uzupełniała i bardzo płynnie przeprowadziła nas przez program pikniku.

    Wśród wielu atrakcji należy wymienić koncert Promyków Miłosierdzia, pod kierownictwem Siostry Klaudii, który wspaniale wprowadził nas we właściwą patriotyczną atmosferę. Część chóru parafialnego, która wystąpiła pod nazwą „Szczepan na urlopie” przedstawiła bogaty repertuar patriotyczny ale i rozrywkowy. Wśród pieśni śpiewanych przez chór był utwór specjalnie skomponowany na nasz piknik przez panią Ewę Wawrzyniak - dyrygenta chóru.

    Poza doznaniami muzycznymi mieliśmy również chwilę refleksji i obcowania z twórczością naszych wielkich poetów. Salonik literacko-muzyczny wspaniale przygotował Pan Jerzy Żydkiewicz. Dzięki aktorskiej recytacji fragmentu "Pana Tadeusza" łatwiej było nam rozpocząć wspólnego Poloneza. W trakcie pikniku prowadziliśmy quiz historyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zadawaliśmy nie zawsze proste pytania związane z okresem odzyskiwania niepodległości. Bardzo dobrym pomysłem okazała się loteria fantowa. Każdy los wygrywał. Wśród fantów były różne przedmioty przyniesione charytatywnie przez naszych wolontariuszy. Loteria miała bardzo duże wzięcie szczególnie wśród najmłodszych.

    Poza doznaniami duchowymi mogliśmy posilić się przy grillu dzięki firmie cateringowej „Niebo w gębie” a dzięki szczodrości i talentom kulinarnym naszych parafianek tak jak w zeszłym roku częstowaliśmy naszych uczestników wspaniałymi domowymi wypiekami.

    Piknik był efektem wielu tygodni współpracy wolontariuszy, którzy poświęcili swój prywatny czas. To dzięki pomysłom i zaangażowaniu tej grupy piknik mógł nabrać właśnie taką formę. Reprezentując grupę wolontariuszy pracujących nad piknikiem w tym roku chciałbym jednak przede wszystkim podziękować Ojcu Proboszczowi za stworzenie dla nas wspierającego otoczenia w parafii i za to, że był z nami przez cały ten czas przygotowań. 

                                                                                                             Karol Zakroczymski

Copyright © 2014. All Rights Reserved.