nar 1886

     W naszej parafii od kilku lat istnieje dziecięca schola "Promyki Miłosierdzia", która liczy około czterdziestu dziewcząt. Scholę prowadzą siostry felicjanki, S.M. Wirginetta i S. M. Katarzyna. Głównym zadaniem grupy jest przygotowanie oprawy liturgicznej mszy św. w niedzielę o godz. 11.00. Schola prowadzi również śpiew podczas mszy św. roratnich i nabożeństwach drogi krzyżowej dla dnar 1887zieci. W tym roku poprowadziła także śpiew kolęd przed Pasterką.
    Repertuar pieśni jest różnorodny i bogaty, uzupełniany systematycznie o nowe utwory. Podczas prób i śpiewu w kościele, swoją pomocą służą: p. Sławomir Nowak i p. Renata Wytrykowska. Oboje grają na gitarach.    

     Podczas ostatniego roku organizowane były dla dzieci różnorodne wyjazdy. Podczas ferii zimowych i wakacji dzieci były w Zakopanem i Karpaczu. Brały udział w pielgrzymce do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Udały się śladami św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży, do Przasnysza i Rostkowa. Uczestniczyły w warsztatach muzycznych w Łodzischola6 prowadzonych przez zespół Mocni w Duchu. Niezapomnianą atrakcją była także wycieczka do Cyrku Zalewski przy ul. Górczewskiej oraz do jezuickiego Domu Rekolekcyjnego w Falenicy.

     Ważnymi wydarzeniami były oczywiście konkursy organizowane na terenie Warszawy. W V Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu", pod patronatem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, dzieci brały udział w trzech grupach i zajęły: Przedszkolaki – I miejsce w kategorii zespół; Młodsza schola – III miejsce w kategorii zespół; Starsza schola – III miejsce w kategorii zespół. Trzy dziewczynki z klas II - III otrzymały wyróżnienie, natomiast w grupie starszej wyśpiewały solo dwa I miejsca i jedno III. W IV Mazowieckim Festiwalu Piosenki z Dobrym Tekstem "Muzyczna Jesień", młodsza schola zajęła III miejsce. Natomiast w IX Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek starsza schola wyśpiewała wyróżnienie.

     O północy, w świętą Noc Bożego Narodzenia w kościele św. Szczepana Pierwszego Męczennika w Warszawie została odprawiona Uroczysta Pasterka w intencji Parafian i Dobroczyńców. Przed Uroczystą Mszą św. można było wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu "Promyków Miłosierdzia" dziecięcej scholi działającej przy parafii Ojców Jezuitów.

 

schola9

 

 

   Schola Dziecięca „Promyki Miłosierdzia" – liczy ok. 40 dziewcząt w wieku szkoły podstawowej. Dziewczętami opiekują się siostry felicjanki Wirginetta i Katarzyna. Spotkania odbywają się w Niedzielę w sali o godz. 10.00. oraz w tygodniu, w szkole podstawowej nr 85. Schola animuje śpiew podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Dzieci wyjeżdżają wspólnie na wakacje i organizują ciekawe wyjazdy poza miasto.

schola2schola3schola4  Wycieczka do cyrku

schola12schola5schola6schola7  Wycieczka do Falenicy

schola10schola11schola1 Warsztaty muzyczne w Łodzi

schola13schola14schola15  Święta Lipka

schola17schola18schola19  Rostów

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.