Rekolekcje Adwentowe
16/19 grudnia 2018

„O wierze i czułości”

Nauki rekolekcyjne wygłosi
O. Jacek Poznański SJ

W niedzielę – podczas każdej Mszy św.
Poniedziałek – godz. 9.00, 18.30
Wtorek – godz. 9.00, 18.30
Środa – godz. 9.00, 18.30

We wtorek o godz. 9.00 i 18.30 udzielimy sakramentu chorych

Serdecznie zapraszamy do udziału

     Rozpoczął się Adwent i nowy Rok Liturgiczny, który w polskim kościele będziemy przeżywać pod hasłem: ”W mocy Bożego Ducha”. Msze św. Roratnie odprawiane są przez cały adwent, z wyjątkiem niedziel, codziennie o godz. 6.30.

    Roraty z udziałem dzieci i młodzieży – od poniedziałku do piątku. Każdego poranka po roratach – dzieci zapraszamy na śniadanie.

 

Wspólne śniadanie po Mszy św. Roratniej.

   Fot.: Michał Staniaszek

Pozostałe zdjęcia można obejrzeć w galerii: "Roraty 2018"

Marana Tha!
Przyjdź Panie Jezu.

 

adwent9

 

 Roraty

odprawiane są przez cały Adwent,
z wyjątkiem niedziel,
codziennie o godz. 6.30.

Roraty
z udziałem dzieci i młodzieży
– od poniedziałku do piątku.

Każdego poranka po roratach
dzieci zapraszamy
na śniadanie.

     11 listopada 2018 r. minęła 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dziękujmy Bogu za dar niepodległej i wolnej Ojczyzny i prośmy o Boże błogosławieństwo dla Niej.
     Z tej okazji bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30, mogliśmy wysłuchać programu słowno-muzycznego pt: „Pamięć i Tożsamość Polaków”. Słowo  Jerzy Żydkiewicz, na organanch zagrał Jakub Jastrzębski.

  fot. Zbyszek Kubisiak


      Manufaktura Czekolady to jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca.

    Sobota 13 października okazała się dla dzieci naszej parafii nie tylko słoneczna ale także wyjątkowo słodka. Stało się to za sprawą czekoladowego warsztatu w Manufakturze Czekolady przy ul. Marszałkowskiej. Dzieci nie tylko próbowały gorącej czekolady ale zaprojektowały i wykonały własną tabliczkę czekolady. Miały także okazję obejrzeć ciekawy film opowiadający o procesie powstawania czekolady. Każdy z uczestników warsztatu otrzymał prawdziwe ziarno kakaowca, które skonsumowali tylko ciekawi nowych, niepowtarzalnych smaków.

    W czasie sobotniej wyprawy towarzyszyły dzieciom Siostry Felicjanki: S.M.Klaudia i S.M.Tobiasza. Dziękujemy tacie Tereski i Antka za piękne fotografie, które zapisały na trwałe nasze czekoladowe inspiracje.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.