W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas Mszy św. o godz. 18.30  został uroczyście otwarty Rok Życia Konsekrowanego w naszej parafii.

 

rkz1rkz2rkz3rkz4rkz5rkz6
  Fot.: Zbyszek Kubisiak

 

    Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj"

    Ogłaszając ten Rok w listopadzie 2013 r. papież powiedział: "życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są "żywymi ikonami Boga" po trzykroć Świętego.

 

    "Niech Rok Życia Konsekrowanego, który został rozpoczęty w pierwszą niedzielę adwentu, będzie również okazją do modlitwy za tych którzy realizują swe powołanie w Zakonach w Instytutach Świeckich, czy w Indywidualnych Formach Życia Konsekrowanego. Niech będzie czasem modlitwy o nowe, święte powołania do służby Bogu i ludziom we wspólnocie Kościoła." Bp Kazimierz Gurda Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego KEP

 

   

 

    Grupa modlitewna - "Wierni Małżeństwu"

zaprasza na cotygodniowe spotkania we wtorki o godz. 19.15, do kaplicy św. Judy Tadeusza.

    Żarliwą modlitwą obejmujmy małżeństwa grożącym rozwód, separacja, odejście od Kościoła. Modlimy się za całe rodziny, aby w dobie kryzysu rodziny pozostały wierne Bogu i żyły w poszanowaniu najwyższych wartości.

     W pierwszy wtorek m-ca grupa uczestniczy w wieczornej Mszy św. o 18.30. dzieli się słowem, przypominając fragmenty encyklik JPII, oraz myśli autorytetów do spraw małżeństwa i rodziny.

 

 

 Modlitwa w problemach małżeńskich

   Święty Judo Tadeuszu, zwracamy się do Ciebie w naszych problemach małżeńskich. Błagaj Wszechmogącego Boga, aby udzielił nam światła do zobaczenia siebie nawzajem takimi, jakimi naprawdę jesteśmy. Pomóż nam codziennie wzrastać w poznaniu siebie i wzajemnej miłości, ucząc się kochać i być kochanym. Pozwól nam, święty Judo Tadeuszu, zobaczyć i wykorzenić wszelkie objawy egoizmu i dziecinnego szukania siebie - tych ukrytych nieprzyjaciół dojrzałej miłości. Daj, abyśmy ucząc się dawać i przyjmować miłość, wspierali się wzajemnie przez wszystkie pozostałe dni naszego życia małżeńskiego. Amen.

 

 

    Podczas Adwentu, od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 dzieci i młodzież uczestniczą w Roratach. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Razem z Maryją oczekujemy na przyjście Zbawiciela.

roraty1roraty2roraty3roraty4roraty5roraty6roraty7roraty8roraty9roraty10roraty11roraty12roraty13roraty14roraty15roraty16                                                                     Po roratach na dzieci czeka słodki poczęstunek.

    11 listopada 2014 r. świętowaliśmy 7 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy  Bogu za dar tej świątyni i modlimy się z wdzięcznością za wszystkich, którzy mieli udział w jej powstaniu i wyposażeniu a teraz nadal wspierają kolejne etapy prac.

 

Historia budowy naszego kościoła we wspomnieniach 

 

                           szczepan

 

     Dzień 11 listopada 2007 jest dniem konsekracji naszego kościoła, której w imieniu Ks. Arcybiskupa Metropolity dokonał Ks. Biskup Marian Duś. Na ten moment parafia św. Szczepana czekała 58 lat. Jest pierwszą parafią erygowaną przez Arcybiskupa (wówczas) Stefana Wyszyńskiego, gdy objął Archidiecezję Warszawską. Przez 50 lat nie mogliśmy otrzymać pozwolenia na budowę. Po roku 1989 problemem stała się jego lokalizacja. Przez te wszystkie lata nabożeństwa odbywały się w ciasnej kaplicy wygospodarowanej na parterze dawnej willi Lubomirskich, od roku 1936 należącej do Towarzystwa Jezusowego (Jezuitów). W końcu zdecydowaliśmy się na umiejscowienie kościoła na terenie zakonnym, między kaplicą a wybudowanym w latach 80-tych domem parafialnym. Przestrzeń wydawała się zbyt ciasna na kościół, ale zespół architektów (Państwo Wyszyńscy, Barbara Namedyńska i Krystyna Marszałek) trafili w przysłowiową 10-tkę dając projekt, który zaowocował świątynią wtopioną w otoczenie, kameralną i co najważniejsze, sprzyjającą modlitwie.

     W marcu 1998 roku, przy ofiarnym udziale parafian, rozpoczęto budowę kościoła. O. Andrzej Kiełbowski sprowadził do budowy ekipę górali i nieustannie czuwał nad przebiegiem prac. W efekcie, gdy we wrześniu Ks. Prymas Kard. Józef Glemp dokonał poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego, kościół już "wyszedł z ziemi" i Mszę św. koncelebrowano w murach kościoła. We wrześniu 1998, na jubileusz 50-lecia Parafii kościół był "pod dachem". Jubileusz obchodzono w budującej się świątyni (19.09.1999) i od tego czasu regularnie sprawowano Eucharystię w kościele - najpierw tylko w niedzielę (w dzień powszedni w kaplicy). W Wielkim Poście roku 2000 kościół już był intensywnie wykorzystywany, choć cały czas trwały prace budowlane.

 

     11 listopada 2014 r., z racji  - 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, o godz. 9.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Wiesław Kulisz SJ, który także wygłosił okolicznościowe Słowo Boże.

 

   11listp 11listp3 11listp2 11listp1

 

     Zgodnie z dyspozycją O. Prowincjała w dniu 5 października 2014 r. podczas sumy o godz. 12.30 nastąpiła zmiana Proboszcza w naszej parafii. O. Grzegorza Nogala SJ dotychczasowego Proboszcza i Superiora Domu Zakonnego zastąpił O. Wiesław Kulisz SJ, który przybył do nas z Sanktuarium w Świętej Lipce. O. Grzegorz przenosi się do parafii św. Andrzeja Boboli w Szczecinie.

 

     Drogi Ojcze Wiesławie, witamy Cię w naszej Parafii i życzymy Ci Bożego Błogosławieństwa i światła Ducha Świętego na każdy dzień duszpasterzowania.

 

przyw0przyw1przyw3przyw2przyw4przyw5przyw6

 

  Powitanie O. Wiesława Kulisza SJ - Uroczysta Msza św.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.